Pierwszy na świecie skaner przeznaczony do ultradźwiękowego skanowania świń, który wyznacza nowy standard w badaniu trzody chlewnej.

IMV-Imaging (wcześniej BCF Technology) projektując nowe aparat, pyta praktyków czego potrzebują do badania konkretnego gatunku zwierząt. Podejście to polega na tym, aby zawsze projektować od podstaw aparat przeznaczony do konkretnych badań, a nie przerabiać i dopasowywać istniejących rozwiązań. W przypadku badania trzody chlewnej nie mogło być inaczej.
Seria Duo-Scan: Go została zaprojektowana tak, aby działać dłużej niż inne skanery dostępne na rynku. Został zaprojektowany ergonomiczne, aby skanowanie świń było łatwiejsze i wygodniejsze.

Nowy standard bezpieczeństwa biologicznego
Ultrasonograf Duo-Scan: Go jest bezprzewodowy i całkowicie szczelny. Nie ma otworów, złączy ani kabli. Z definicji ten skaner będzie bardziej wytrzymały niż jakiekolwiek inne skanery dostępne na rynku. Oznacza to również, że skaner można łatwo czyścić i jest bezpieczny biologicznie, co w dobie chorób trzody chlewnej ma znaczenie pierwszorzędne.

Lekki i łatwy w użyciu
Ultrasonograf Duo-Scan Go waży zaledwie 250 gramów. Nie jest cięższy niż sondy obecnie stosowane na rynku, ale zawiera cały system ultradźwiękowy, w tym wewnętrzny akumulator. Jest też poręczny pasek na nadgarstek, który zapobiega spadaniu skanera z ręki. Wszystko mieści się w obudowie, którą rozmiarem możemy porównać na 0.5 litrowej butelki wody.

Popraw jakość i szybkość badania używając Duo-Scan Go
Skanowanie świń wymaga wprawy i szybkości. Seria Duo-Scan: Go automatycznie przechowuje ostatnie dziesięć sekund skanowania materiału, co oznacza, że możesz następnie przejrzeć materiał i postawić pewną diagnozę, zamiast gonić świnię, aby ponownie ją zeskanować.

Wygodny uchwyt

Ergonomia skanera jest również dostosowana do różnych rozmiarów dłoni. Możesz chwycić go w wielu miejscach, niezależnie od tego, czy twoja ręka jest duża, czy mała.

Zmniejsz obciążenie skanowania

Aby zminimalizować powtarzające się obrażenia, ustawiliśmy sondę pod kątem, aby ułatwić kontakt ze zwierzęciem.

Duo-Scan: Go czy Duo-Scan: Go Plus?  Nowy aparat dostępny jest w wersjach: Duo Scan: Go (32 elementy sondy) i Duo Scan: Go Plus (64 elementy sondy). Duo Scan: Go Plus ma dwukrotnie większą liczbę elementów, co zapewnia większą gęstość linii, co skutkuje lepszą jakością obrazu.